top of page

Eğer bir Sabancı Üniversitesi öğrencisiyseniz, Sabancı Motorsport ekibine bizden PROJ-201 alarak dahil olabilirsiniz. PROJ-201 ile katılım için ders kayıtları döneminde, okuldaki proje çarşısına katılarak Sabancı Motorsport Projeleri'nden birine başvurmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

PROJ-201

Lisans Proje Kursu (PROJ-201), proje tasarımının temellerini, bilimsel araştırmaları ve planlanmış işleri tamamlamak için zaman yönetimi ve grup çalışması gibi gerekli becerileri tanıtmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler bu dersi 1. veya 2. sınıfta almak zorundadırlar. PROJ-201 ayrıca öğrencilerin ilgi alanlarının uygulamalı tarafını görmelerine yardımcı olur ve böylece uzmanlıklarına ve bilinçli ana dal seçimlerine katkıda bulunur.

 

Proje çarşısına katılarak öğrenciler kendi ilgi alanlarındaki projelere başvurabilirler. Sabancı Motorsport'un 5 farklı projesi var. Sabancı Motorsport'un farklı departmanlarından ana ekip üyeleri projelere liderlik ediyor. Öğrencilerimiz, ekibimizin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilmekte, bu sayede aktif rol alan, motivasyonu yüksek ve PROJ-201'de iyi performans gösteren öğrenciler öncelikli olarak değerlendirilerek Sabancı Motorsport'un ana kadrosuna dahil edilmektedir.  

 

Ekibimize katılmak istiyorsanız, proje pazarındaki projelerimizden birini seçin ve sıfırdan bir elektrikli yarış arabası yapmak için gerekli becerileri öğrenin.

 

Projelerimiz:

 

  • CFD Kullanan Bir Yarış Arabasının Aerodinamik Optimizasyonu

  • Bir Yarış Arabası için Kompozit Monokok Çerçeve Üretimi

  • Bir Yarış Arabasında Elektrik Motoru ve Kontrolör için Soğutma Sistemi Tasarımı

  • Arduino sistemini kullanarak Sensörler İletişimi

  • Rekabetçi Proje Ekibi için Ekip, Bütçe ve Üretim Yönetimi

bottom of page