top of page

Eğer bir Sabancı Üniversitesi öğrencisiyseniz, Sabancı Motorsport ekibine bizden "Mezuniyet Projesi" alarak dahil olabilirsiniz. Mezuniyet Projesi ile katılım için proje almak istediğiniz dönemin bir dönem öncesinden bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Sanayi Odaklı Projeler

Sanayi Odaklı Projeler, kurumların öncelikli araştırma konularını Sabancı Üniversitesi işbirliği ile projelendirerek hayata geçirdikleri bir programdır. Program, Sabancı Üniversitesi müfredatındaki "Mezuniyet Projesi" dersi kapsamında, katılımcı kurum ve Sabancı Üniversitesi öğretim üyelerinin danışmanlığında, 4. sınıf lisans öğrencilerinin projelerinden oluşmaktadır. Projenin sahibi ilgili sanayi kurumudur. Sabancı Üniversitesi ve katılımcı kurum projeyi birlikte yürüteceklerdir.

  • Bu program, sanayi kurumlarının araştırma gündeminde yer alan ancak insan, zaman, teknik ekipman gibi kaynak kısıtları olan araştırma konularının, üniversite işbirliği ile projelendirilerek hayata geçirilmesine olanak sağlamaktadır;

  • Sabancı Üniversitesi’nin zengin araştırma ortamı imkanlarından, öğretim üyeleri ve araştırmacıların entelektüel birikimlerinden yararlanma fırsatı sunmaktadır.

  • Projelerde çalışacak olan dördüncü sınıf öğrencileri, sanayi kurumları için etkin bir insan kaynakları havuzu oluşturmakta, kurumlara potansiyel çalışma arkadaşlarını tanıma ve yetiştirme şansı da vermektedir.

  • Programın en avantajlı yönlerinden biri de, somut sorunlara, somut ve inovatif çözüm önerileri getirilebilmesi, fikrin ürüne dönüşmesidir.

Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayın.

bottom of page