Open Site Navigation

Çelik borular Sabancı Motorsport garajına geldi.

1 Kasım 2021

Hibrit monokok şasimizin üretiminde kullanılacak olan çelik borularımız garajımıza geldi.

Oryantasyon gününde yerimizi aldık.

1 Eylül 2021

Sabancı Üniversitesi’nin açılmasıyla birlikte yapılan oryantasyon etkinliklerinde yeni gelen öğrencilere Sabancı Motorsport’u tanıtmak adına farklı departmanlardan 4 takım arkadaşımızla katılım gösterdik. Böylece destek ekibimize katılmak isteyen öğrencilerle tanışma fırsatı elde ettik.

Akü modüllerimizin üretimi tamamlandı.

1 Eylül 2021

Akü modüllerimizi ve akü kutumuzun ilk prototipini ürettik. Akü kutumuz her biri yaklaşık 50 volt sağlayabilecek sekiz modül içermektedir.

Kanat profili ve eklerin üretimi başladı.

1 Ağustos 2021

Konfigürasyonları belirlenmiş olan kanat profillerinin ve eklerinin üretim süreçleri başladı. Ayrıca, kanat eklerinin tasarımları yapıldı ve ilk numune Sabancı Üniversitesi Collaboration Space'de üretildi.

Batarya modüllerinin üretim süreci başladı.

1 Ağustos 2021

PCB ve sensörlerimizin gelmesi ile Elektronik Departmanı üyeleri son testlerine başlamıştır. İlerleyen günlerde bu testler ve güç tüketimi çalışmaları sonuçlanacak ve departman kablolama işlemlerine başlayacak.

Sürücü koltuğumuzun dizaynı tamamlandı.

1 Kasım 2021

Sürücü koltuğumuzun dizaynı tamamlandı. Sürücümüzü güvende tutmak için kullanacağımız 6 noktadan bağlanabilen sürücü kemerimiz ve bağlantı noktalarımız da yakında eklenecek.

Güncel Haberler