top of page

İletişime Geçin

Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşmak için iletişim formunu doldurabilir, e-mail hesabımıza ya da sosyal medya hesaplarımıza mesaj atabilirsiniz. 

Teşekkür ederiz!

PROJ-201

PROJ-201 hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın.

PURE

PURE hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın.

Sanayi Odaklı Projeler

SOP hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayın.

Projelerimiz

Türkiye’nin en prestijli okullarından olan Sabancı Üniversitesi, Sabancı Topluluğu’nun sosyal sorumluluk projesi olarak kurulmuştur. Bu yönüyle diğer eğitim kuruluşlarından tamamen kendini ayıran okulumuz, günümüzde bir araştırma üniversitesi olarak faaliyet göstermektedir.

Bu doğrultuda Sabancı Motorsport olarak sanayicilerle ve okulumuzla beraber gerçekleştirdiğimiz projelerle kariyer fırsatları yaratıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Takıma nasıl katılabilirim?

Eğer bir Sabancı Üniversitesi öğrencisiyseniz Sabancı Motorsport ekibine bizden PROJ-201, PURE projesi veya Mezuniyet Bitirme Projesi alarak dahil olabilir ya da kısa bir form doldurup başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Sabancı Motorsport ile sanayi işbirliği/sanayi odaklı proje yapmak mümkün mü?

Sabancı Motorsport olarak sanayi ihtiyaçları doğrultusunda, somut sorunlara inovatif çözümlerin getirilmesi ve fikrin ürüne dönüştürülmesine olanak sağlıyoruz. Detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Mezuniyet Projesini sizden alabilir miyim?

Sabancı Motorsport olarak danışman hocalarımızla mezuniyet projeleri açıyoruz. Eğer Sabancı Üniversitesi öğrencisiyseniz mezuniyet projesini bizden almaya hak kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Takım içi eğitimler oluyor mu?

Destek ekibimize kattığımız arkadaşlarımıza kısa süreli eğitimler vermekteyiz.

Takıma katılım sadece lisans öğrencileri ile mi sınırlı?

Sabancı Motorsport ekibine Sabancı Üniversitesindeki her akademik programdan başvurmak mümkündür.

Size nasıl ulaşabilirim?

Sitemizdeki iletişim kısmından form doldurabilir ya da sosyal medya hesaplarımıza mesaj atabilirsiniz.

Sponsorlarımız

Değerlerimiz

Sabancı Motorsport, aynı hedefleri ve değerleri paylaşan katılımcı bir ekiptir. Takım, hedefleri doğrultusunda motive olan üyelerden oluşur. Sabancı Motorsport'ta takım üyesi olarak gelecekteki profesyonel hayatınıza katkı sağlayacak çeşitli yetenekler kazanmak oldukça mümkün. 

Yenilikçilik

Proaktiflik

İletişim

Takım Çalışması

Multidisipliner Yapı

Araştırmacı

Takım

Ekibimiz 2018 yılında Sabancı Motorsport Teknolojileri olarak kurulmuştur. Üye öğrencilerin tutkusu ve akademik danışmanların desteği ile ekip, Formula Student yarışmalarına katılmak ve başarı göstermek amacıyla o zamandan beri gelişmektedir. Bu doğrultuda Sabancı Motorsport olarak sanayicilerle ve okulumuzla beraber gerçekleştirdiğimiz projelerle kariyer fırsatları yaratıyoruz.

Hedefimiz

Hedefimiz gerçekçi bir şekilde, tanımlanmış sınırları aşmak ve elektrikli Formula Student yarış arabası ile Formula Student yarışmalarındaki tüm statik ve dinamik etkinliklere katılmak. Bu hedefle takımımızın bünyesinde girişimci ve yenilikçi genç mühendisler geliştirmek ve okuldaki daha fazla arkadaşımıza bu konuda yardımcı olmak için çalışıyoruz.

Sabancı Üniversitesi

Üniversite tarafından benimsenen disiplinler arası yaklaşım, bilgiyi geliştirmeyi, eğitimi desteklemeyi ve sosyal ilerlemeyi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu, 38 üyemiz ve destek ekibimizin program farklılıklarına rağmen ekibin daha hızlı ilerlemesini ve daha verimli çalışmasını sağlar.

Formula Student

Kuruluşumuzun hemen ardından, ünlü İngiltere Silverstone Pisti’nde düzenlenen Formula Student UK 2019 yarışmasına Class 3 takımı olarak katıldık. Takımımız bu yarışmada ilk kez katılan 10 takım arasından 3., toplam 37 takım arasından ise 14. oldu.

Hakkımızda

Takımımız 2018 yılında tamamen öğrenci insiyatifi ile kuruldu, bugün çalışmalarımıza ana ekip, destek ekip üyeleri, mezun danışmanlarımız ve danışman hocalarımız ile kalabalık ama planlı bir şekilde devam ediyoruz.

SABANCI MOTORSPORT

FORMULA STUDENT TEAM

"The wings emphasize it's speed, This is the case for Tulpar."

Hocalarımızdan Mesajlar

Motor Sporları Formula Ekibi'nin çalışmalarını 2018'den beri yakından takip ediyorum. Büyük bir heves ve dayanıklılıkla, çok disiplinli ve heyecan verici bir projeyi yürütüyorlar. Sabancı Üniversitesi, öğrencilerinin zorluklarla başa çıkabilmesini, problem çözücü ve iddialı olmalarını ister. Ekip üyeleri bu konularda çok iyiler, yürüttükleri proje ile daha da gelişiyorlar. Üniversitenin "birlikte yaratmak ve geliştirmek" mottosu ile çok uyumlu çalışmalarının başarılı olacağına eminim. Tabii daha da önemlisi, sevdikleri bir işi beraber yapmanın keyfini yaşayacak, uzun yıllar sonra da hatırlayacak olmaları.

Prof. Dr. Cem Güneri

Rektör Yardımcısı

Sabancı motorsport ekibi ile ilk defa COVID-19 pandemisinin başlangıcında, kampüsün kapandığı ve tüm dünyada benzer şekilde kapanmaların olduğu günlerde tanıştım. Pandemiye rağmen, çalışmalarına devam etmek istiyorlardı. Karşımızda, son derece istekli ve heyecanlı, ne yaptığını bilen, organize bir ekip görünce, o zamandan beri onlara destek olup bu sürece katkıda bulunduk. O günlerden bu güne ekipte değişiklikler olsa da, aynı heyecan ve istek devam etti ve yapılan çalışmalarda bir devamlılık olmaya başladı. Motorsport ekibinin, ileride çok başarılı işlere imza atacağına inanıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Erkay Savaş

FENS Dekanı

Sabancı Motorsport Takımı ilk kurulduğu günden itibaren son derece aktif çalışan, sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla üniversitemizin en örnek takımlarından biridir. Farklı programlardan ve farklı disiplinlerden gelen son derece yetkin ve motive üyeleriyle tam bir ekip ruhu ile çalıştıklarını uzun süredir gözlemliyorum. Takım olarak yaptıkları değerli çalışmalar, sanayi ile yakın iletişimleri ve ortak çalışmalarının yanısıra, üniversitemizde PROJ 201 ve PURE projeleri vasıtasıyla da girişimci ve yenilikçi genç mühendislerin yetiştirilmesine önemli katkılar veriyorlar. Sabancı Üniversitesi'nde yaptıkları örnek çalışmalarla hem araştırma ve eğitim alanındaki hem de okulumuzun tanıtımındaki katkıları için çok teşekkür ediyorum.

Prof. Dr. Selmiye Alkan

FENS Dekan Yardımcısı

Güncel Haberler

Çelik borular garaja geldi.

Şasimizin üretiminde kullanılacak olan çelik borularımız garajımıza geldi.

1 Kasım 2021

Akü modüllerimizin üretimi tamamlandı.

Akü modüllerimizi ve akü kutumuzun ilk prototipini ürettik. 

1 Eylül 2021

Batarya modüllerinin üretimine başlandı.

PCB'lerin gelmesi ile Elektronik Departmanı üyeleri son testlerine başlamıştır.

1 Ağustos 2021

bottom of page